سقط ناخواسته جنین در زنان افزایش یافته است

به گزارش اصفهان بیدار؛ محبوبه والیانی افزود: تحقیق منسجم یا آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد اما گزارش ها و شواهد موجود نشان می دهد که میزان سقط خودبه خودی جنین بویژه در ماه های نخست بارداری افزایش یافته است. این کارشناس ارشد مامایی ادامه داد: در این حالت در حالیکه مادر مراقبت های … ادامه خواندن مطلب “سقط ناخواسته جنین در زنان افزایش یافته است”

اظهارنظر مسوولان درباره امواج موبایلی و پارازیت

«آنتن‌های BTS تشعشعاتی را ارسال می‌کنند که می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.» همین یک جمله کافی است تا برخی از مردم نخواهند در خانه‌ای زندگی کنند که در نزدیکی‌اش آنتن تلفن همراه یا همان BTS قرار دارد. به گزارش خبرنگار ایسنا، در سال‌های اخیر موضوع افزایش حجم امواج و تششعات در کنار گسترش شبکه موبایلی … ادامه خواندن مطلب “اظهارنظر مسوولان درباره امواج موبایلی و پارازیت”

چگونه از تشعشعات موبایل در امان باشیم؟

بحث مضرات تشعشعات آنتن‌های BTS و خطر تشعشعات موبایلی موضوعی است که اگرچه اپراتورهای تلفن همراه همواره تلاش دارند بابت آن به کاربران خود و شهروندان اطمینان خاطر دهند اما با این حال همچنان این موضوع دغدغه بسیاری از مردم و مدیران محیط زیستی کشور به شمار می‌رود. چگونه از تشعشعات موبایل در امان باشیم؟ … ادامه خواندن مطلب “چگونه از تشعشعات موبایل در امان باشیم؟”

تشعشعات تلفن همراه و BTS ها چه خطراتی دارند ؟

امواج الکترومغناطیسی توسط دکل‌های BTS یا Base Tranceiver Station  ، تششعات رادیو فرکانسی هستند و  اشعه‌ی ساطع شده از این دکل‌ها، غیر یون‌ساز و سرطان‌زا نیستند؛ اما عدم رعایت استانداردها به خصوص در مورد تشعشعات گوشی و نیز نبود نظارت و پایش مستمر بر  میزان تشعشعات، می‌تواند خطر آفرین باشد. BTSها همان ایستگاه فرستنده و … ادامه خواندن مطلب “تشعشعات تلفن همراه و BTS ها چه خطراتی دارند ؟”

نرخ مخصوص جذب تلفن همراه (SAR) چیست؟

نرخ مخصوص جذب تلفن همراه (SAR) معیاری برای اندازه‌گیری میزان جذب انرژی فرکانس رادیویی توسط بدن انسان، زمانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنید است. همه تلفن‌های همراه از خود امواج رادیویی (RF) ساتع می‌کنند و انرژی این امواج بر اساس مدل‌های مختلف گوشی‌های تلفن همراه متفاوت است. این معیار با واحد وات بر کیلوگرم … ادامه خواندن مطلب “نرخ مخصوص جذب تلفن همراه (SAR) چیست؟”